zwierzynski.p@gmail.com

 507 705 235

Jakiś czas temu otrzymałem prezent w postaci książki Mit Charyzmy autorstwa Olivii Cabane. Wcześniej nie gustowałem w takich pozycjach więc otwierając książkę byłem nastawiony sceptycznie. Jak się okazało, niepotrzebnie.

 

Książka pozwoliła mi spojrzeć inaczej na charyzmę i swoją osobę, którą do tej pory nie postrzegałem jako materiał na charyzmatycznego człowieka. Treści przedstawione w książce są podane w sposób prosty i zrozumiały, poparte nie tylko przykładami z życia, ale także badaniami naukowymi. Jako osoba, która ma na swoim koncie kilka publikacji naukowych i epizod w karierze związany z uczelnią wyższą i nauką, uznałem to za wielką wartość dodaną do publikacji Mit Charyzmy. Pod tym względem książka zrobiła na mnie duże wrażenia.

 

Czy jednak odpowiada ona na moje pytanie z tytułu: Czy charyzmy można się nauczyć?

 

Okazuje się, że TAK. Książkę ukończyłem w poprzednim miesiącu i szczerze mogę powiedzieć, że stosując rady przedstawione przez Panią Olivię, zmieniam swoją charyzmę. Pomimo początkowych trudności w przełamaniu się do ćwiczeń, które są przedstawione w publikacji, zauważam, że moja charyzma wzrosła.

 

Z książki dowiedziałem się także, że są różne typy charyzmy. Każdy typ charyzmy może być stosowany w innych sytuacjach i dopasowany do rozmówcy lub rozmówców. Inaczej powinienem mówić, zachowywać się w przedstawieniu strategii biznesowej pewnemu siebie prezesowi, a inaczej z prezesem, który jest typem słuchacza. Od teraz nasze spotkania przeprowadzone z klientami WiZ Consulting będą na jeszcze wyższym poziomie.

 

Od razu mogę zaznaczyć, że stosowanie wszystkich metod jest dosyć trudne i wprowadzające początkowo w duży dyskomfort. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Jednak z czasem wydaje mi się to już dużo łatwiejsze. Wierze, że wprowadzę wszystkie przydatne porady w swoje życie jako nawyki i stanę się osobą charyzmatyczną. Mam nadzieję, że stanie się to już niedługo.

 

Mogę z całego serca polecić książkę, dla takich osób, które uważały się za nieśmiałe i introwertyczne. Tak jak pisze Pani Olivia, nawet introwertyk może być charyzmatyczny.

Czy charyzmy można się nauczyć?

18 lutego 2022
audyt zewnętrzny
Doradztwo biznesowe przy usprawnieniach procesów w firmie

 507 705 235