zwierzynski.p@gmail.com

 507 705 235

Jestem w trakcie porządkowania wiedzy z metod rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwach. W ostatnim czasie jeden z autorytetów w lean Krzysztof Dobrowolski wydał książkę pod tytułem Problem Solving jest dla ludzi. W związku z trwającym procesem usystematyzowania swojej wiedzy z tego zagadnienia postanowiłem zakupić i sprawdzić publikację.

 

Zawartość merytoryczna

 

Treści przedstawione w książce są na prawdę wysokiej jakości. Przedstawiona metoda rozwiązywania problemów występujących w firmach jest doskonale opisana. Prosty i bezpośredni język trafia w punkt. Metodę 8D, którą opisuje Krzysztof, znałem i stosowałem już wcześniej przy projektach usprawniających w firmach, z którymi współpracowałem. Przeczytałem na jej temat kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt artykułów i pozycji książkowych. Jednak do tej pory nie udało mi się trafić na tak dobrze przedstawioną metodykę działania w sposób prosty i przyjemny. Uważam, że nawet osoby, które na codzień nie zajmują się tą tematyką mogą śmiało sięgnąć po tę pozycję. Krzysztof przybliża czytelnikowi metodę rozwiązywania problemów w bardzo prosty sposób i nawet największy laik, nieobyty na codzień z usprawnianiem procesów w firmie, będzie w stanie zaimplementować 8D do swojej pracy.

 

Metoda 8D przedstawiona w książce to najczęściej stosowana metoda rozwiązywania problemów w firmach. Bardzo często określa się go także jako raport 8D, ponieważ jednym z efektów finalnych, oczywiście po za rozwiązaniem problemu, jest stworzenie raportu. Metoda ta została zaimplementowana do przemysłu przez Forda i od tamtego czasu cieszy się popularnością. Pozwala w usystematyzowany sposób podejść do problemów i szukać dla nich rozwiązań. Metoda 8D składa się z 8 kroków, które pomagają w znalezieniu przyczyny problemu.

 

Czy polecam?

 

Szczerze mogę książkę polecić każdemu kto chce dopiero zacząć swoją przygodę z problem solving. Także polecam tę pozycję dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat, usystematyzować ją bądź też przypomnieć sobie zasady działania metody 8D. Dlatego jeżeli chcesz zacząć rozwiązywać problemy jak najlepsze firmy na świecie, to zapoznaj się z książką Problem Solving jest dla ludzi.

 

Czy problem solving jest dla każdego?

18 stycznia 2022
audyt zewnętrzny
Doradztwo biznesowe przy usprawnieniach procesów w firmie

 507 705 235