zwierzynski.p@gmail.com

 507 705 235

W ostatnim czasie przeczytałem książkę Mit Przedsiębiorczości. Czy przyniosła mi wartość dodaną?

 

Jestem współwłaściciel małej (jeszcze) firmy WiZ Consulting, która pomaga w rozwoju i inspiruje do zmian swoich klientów. Postanowiłem sprawdzić czy nie popełniam błędu prowadząc firmę razem z wspólnikiem.

 

Co mnie zachęciło do lektury?

 

W trakcie rozmów z innymi przedsiębiorcami słyszałem wiele dobrego na temat tej publikacji. Książka była na stanie w naszej firmowej biblioteczce, więc zdecydowałem się wziąć ją do domu i sprawdzić czy też wierzę w mit przedsiębiorczości.

 

Po książce autorstwa M. E. Gerber'a obiecywałem sobie bardzo dużo treści, które pozwolą mi wejść na wyższy poziom w zarządzaniu firmą. Niestety część rozdziałów opisuje rzeczy, o których wiedziałem. Dotyczy to w szczególności pierwszej połowy książki. Przełom nastąpił dopiero na początku drugiej połówki.

 

Co mnie zainspirowało do działania?

 

Przedstawione informacje zainspirowały mnie do pewnych działań w firmie. Pewne kroki zostały podjęte aby zacząć projektować firmę WiZ Consulting jakby zatrudniała kilkaset osób. Już samo działanie podjęte w firmie razem z wspólnikiem potwierdza, że książka jest warta przeczytania.

 

Rozpoczynamy rozwój naszego biznesu w spektakularny sposób. Już wkrótce pojawią się pierwsze efekty naszych działań więc zapraszam także do śledzenia nas w sieci.

 

Skąd więc wzięły się moje pierwsze wrażenia podczas czytania?

 

Wiedza przekazywana w pierwszej części książki jest mi doskonale znana i sam stosuję podobne metody w swojej pracy i życiu. W związku z tym na początku nie widziałem wartości dodanej z lektury. Jednak dla osób, które nie mają odpowiedniego zaplecza do prowadzenia firmy lub dopiero zaczynają zakładać swoją firmę, książka będzie bardzo przydatna.

 

Czy w związku z tym polecam książkę?

 

To zależy.

 

Jeżeli nie wiesz jak prowadzić biznes i nigdy tego nie robiłeś to zalecam zapoznać się z pozycją. W przypadku gdy jesteś specjalistą, który założył firmę i chce zacząć zarządzać ją jak wielką firmą to także polecam.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić czy nie popełniasz podstawowych błędów w zarządzaniu swoją firmą - to ta książka może tobie pomóc.

 

Myślę, że książkę mogę jednak polecić każdemu kto ma swój biznes. Innym osobom raczej nie polecam tej pozycji.

 

Ja skorzystałem z pewnych informacji i wykorzystam to w prowadzeniu firmy. Nie była to książka, która zmieniła diametralnie moje postrzeganie bycia przedsiębiorcą.

 

Czy wiem jak powinna działać moja firma?

24 lutego 2022
audyt zewnętrzny
Doradztwo biznesowe przy usprawnieniach procesów w firmie

 507 705 235