zwierzynski.p@gmail.com

 507 705 235

Do tej pory omijałem książki z science fiction. Wolałem zagłębiać się w świat fantasy, kryminałów i horrorów. Ostatnio jednak postanowiłem spróbować przeczytać powieść z gatunku sci-fi. Po dłuższym poszukiwaniu i przeglądaniu książek zdecydowałem się na zakup Hyperiona autorstwa Dan'a Simmonsa.

 

Cóż mogę powiedzieć?

 

Książka jest rewelacyjna. Wciągnęła mnie od pierwszej strony do ostatniej. Powieść jest bardzo dobrze skonstruowana i wielopoziomowa, przedstawiająca wykreowany świat w sposób szczegółowy i bardzo ciekawy. Podczas przygody jaką jest czytanie Hyperiona, razem z bohaterami przemierzamy odległe światy, miejsca oraz czas, zagłębiając się coraz bardziej w mroczny świat, który chyli się ku upadkowi...

 

Ale czy tak się właśnie stanie? Niestety nie mogę tego zdradzić w tym tekście, ponieważ historia urywa się w takim miejscu, że od razu jest nieodparta potrzeba sięgnięcia po następną część.

 

Simmons przedstawia świat poprzez historie opowiadane przez kilkoro bohaterów powieści, którzy zmierzają na spotkanie z Dzierzbą na planecie Hyperion. Dzięki różnorodności historii bohaterów i ich liczbie każdy czytelnik Hyperiona może inaczej odebrać przedstawiony świat.

 

Książkę oceniam bardzo pozytywnie i cieszę się, że wybór na pierwszą powieść z gatunku science fiction padł właśnie na Hyperiona. Na półce czeka już kolejna część powieści, którą mam nadzieję niedługo zacznę czytać.

Hyperion - czy odważysz się spotkać z Dzierzbą

05 lutego 2022
audyt zewnętrzny
Doradztwo biznesowe przy usprawnieniach procesów w firmie

 507 705 235