Optymalizacja procesów produkcyjnych jest tematem przewodnim mojego doktoratu, który aktualnie piszę. Przyszedł czas, że musiałem usprawnić moje pisanie tekstu.

Do tej pory używałem klawiatury bezprzewodowej i byłem z niej zadowolony. Jednak w momencie zwiększenia ilości tekstu pisanego dziennie zacząłem zauważać pewne problemy z klawiaturą. Coraz częściej pojawiały się braki liter w wyrazach, przestawione znaki w tekście. Początkowo sądziłem, że to problem z bateriami. Jednak myliłem się.

Kolejne strony, które pojawiały się w moim pliku sprawiały, że moje pisanie stawało się coraz szybsze. Klawiatura bezprzewodowa zaczynała już nie nadążać za mną. Postanowiłem w związku z tym zmienić klawiaturę.

Ale na jaką?

Poczytałem informacje w internecie, obejrzałem recenzję i po początkowej niechęci do klawiatury gamingowej postanowiłem pójść do sklepu i przetestować klawiatury.

Miałem tylko dwa kryteria, które musiały być spełnione przez moją przyszłą klawiaturę. Musiała być wygodna i o niskim profilu klawiszy. W recenzjach i artykułach o klawiaturach przeczytałem, że najlepsze to klawiatury mechaniczne. I taką postanowiłem kupić. Niestety przeważająca większość klawiatur mechanicznych jest duża, ciężka i nie posiada klawiszy o niskim profilu.

Jednak udało mi się znaleźć dwie, trzy, które spełniały moje wymagania. Mój wybór padł na klawiaturę Razor Ornata v2. Wygląd klawiatury, czcionka użyta na klawiszach i zgrabna bryła przemówiły do mnie od pierwszego spojrzenia. Niski profil klawiszy, które są w pełni programowalne w aplikacji Razora przekonały mnie do zakupu. Nie mogę tu także wspomnieć o dźwięku jaki wydaje klawiatura podczas pisania. Jest boski. Nie jest to klawiatura mechaniczna. Razor Ornata v2 jest klawiaturą hybrydową, łączącą zalety klawiatury mechanicznej i membranowej.

Początkowa niechęć do klawiatur gamingowych zniknęła po pierwszych testach takich klawiatur. Obecnie mogę powiedzieć, że po dwóch dniach posiadania takiej klawiatury całkowicie wyeliminowałem poprawianie tekstu z błędów spowodowanych brakiem liter. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że poprawiło mi to komfort pracy nad doktoratem. Mam nadzieję, że teraz tekst zacznie pisać się sam... :)

 

ZP

Jak szybciej pisać doktorat? Kup klawiaturę gamingową.

21 grudnia 2020
Doradztwo biznesowe, consulting, wiz consulting, usprawnienia procesów
Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, consulting

Zwierzyński Patryk

Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, konsulting