Zwierzyński Patryk

Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, konsulting

Optymalizacja procesów produkcyjnych jest tematem przewodnim mojego doktoratu, który aktualnie piszę. Przyszedł czas, że musiałem usprawnić moje pisanie tekstu.

Do tej pory używałem klawiatury bezprzewodowej i byłem z niej zadowolony. Jednak w momencie zwiększenia ilości tekstu pisanego dziennie zacząłem zauważać pewne problemy z klawiaturą. Coraz częściej pojawiały się braki liter w wyrazach, przestawione znaki w tekście. Początkowo sądziłem, że to problem z bateriami. Jednak myliłem się.

Kolejne strony, które pojawiały się w moim pliku sprawiały, że moje pisanie stawało się coraz szybsze. Klawiatura bezprzewodowa zaczynała już nie nadążać za mną. Postanowiłem w związku z tym zmienić klawiaturę.

Ale na jaką?

Poczytałem informacje w internecie, obejrzałem recenzję i po początkowej niechęci do klawiatury gamingowej postanowiłem pójść do sklepu i przetestować klawiatury.

Miałem tylko dwa kryteria, które musiały być spełnione przez moją przyszłą klawiaturę. Musiała być wygodna i o niskim profilu klawiszy. W recenzjach i artykułach o klawiaturach przeczytałem, że najlepsze to klawiatury mechaniczne. I taką postanowiłem kupić. Niestety przeważająca większość klawiatur mechanicznych jest duża, ciężka i nie posiada klawiszy o niskim profilu.

Jednak udało mi się znaleźć dwie, trzy, które spełniały moje wymagania. Mój wybór padł na klawiaturę Razor Ornata v2. Wygląd klawiatury, czcionka użyta na klawiszach i zgrabna bryła przemówiły do mnie od pierwszego spojrzenia. Niski profil klawiszy, które są w pełni programowalne w aplikacji Razora przekonały mnie do zakupu. Nie mogę tu także wspomnieć o dźwięku jaki wydaje klawiatura podczas pisania. Jest boski. Nie jest to klawiatura mechaniczna. Razor Ornata v2 jest klawiaturą hybrydową, łączącą zalety klawiatury mechanicznej i membranowej.

Początkowa niechęć do klawiatur gamingowych zniknęła po pierwszych testach takich klawiatur. Obecnie mogę powiedzieć, że po dwóch dniach posiadania takiej klawiatury całkowicie wyeliminowałem poprawianie tekstu z błędów spowodowanych brakiem liter. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że poprawiło mi to komfort pracy nad doktoratem. Mam nadzieję, że teraz tekst zacznie pisać się sam... :)

 

ZP

Jak szybciej pisać doktorat? Kup klawiaturę gamingową.

21 grudnia 2020
Doradztwo biznesowe, consulting, wiz consulting, usprawnienia procesów
Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, consulting