Zwierzyński Patryk

Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, konsulting

Pracuję dużo. Jestem wykładowcą na Politechnice Białostockiej, piszę doktorat z optymalizacji procesów produkcyjnych, mam własną firmę konsultingową i do tego dwójkę małych dzieci. Wiele osób pyta jak udaje mi się to pogodzić.

Nie uważam, że odkryłem jakiś złoty środek czy idealną metodę na utrzymanie spokoju i równowagi. Duża zasługa w tym mojej kochającej żony, która pomaga, wspiera mnie na co dzień. To dzięki niej, w dużej mierze, udaje mi się to wszystko pogodzić.

Jak jednak ja sam próbuję utrzymać tą równowagę. Każdy musi znaleźć coś co go odpręża. Uważam, że jest to najważniejsze w osiągnięciu spokoju i nabraniu siły do dalszych działań. U mnie to mecz FC Barcelony w TV. Gdy gra moja ukochana drużyna, żadne pilne zadania zawodowe nie spowodują, że przegapię ten mecz. On pozwala mi odpocząć psychicznie od pracy. Kolejnym sposobem, który u mnie działa jest PS4. Niestety coraz mniej czasu mam na to. Mimo wszystko wystarczy czasem nawet pół godziny na grę i mój umysł jest oczyszczony.

Nie chodzi przecież w życiu aby pracować i się zapracować. Mi udało się znaleźć takie zajęcie, które sprawia mi frajdę. Identyfikacja problemów występujących w firmach, ich eliminowanie i obserwowanie pozytywnych efektów jest czymś co powoduje uśmiech na mojej twarzy. Przekazywanie wiedzy młodszym pokoleniom także sprawia mi radość. Oczywiście to zależy także od grupy studentów jaka się trafi. Jednak z reguły jest to praca, którą wykonuję bez przymusu.

Także jaki jest mój sposób na pogodzenie tylu obowiązków w życiu? Rób to co robisz i poświęcaj czas na swoje hobby. Znajdź osobę, która będzie cię wspierała, a wszystko będzie łatwiejsze.

 

ZP

Jak utrzymać równowagę?

styl życia, spokój wewnętrzny
17 czerwca 2020
Doradztwo biznesowe, consulting, wiz consulting, usprawnienia procesów
Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, consulting