Pracuję dużo. Jestem wykładowcą na Politechnice Białostockiej, piszę doktorat z optymalizacji procesów produkcyjnych, mam własną firmę konsultingową i do tego dwójkę małych dzieci. Wiele osób pyta jak udaje mi się to pogodzić.

Nie uważam, że odkryłem jakiś złoty środek czy idealną metodę na utrzymanie spokoju i równowagi. Duża zasługa w tym mojej kochającej żony, która pomaga, wspiera mnie na co dzień. To dzięki niej, w dużej mierze, udaje mi się to wszystko pogodzić.

Jak jednak ja sam próbuję utrzymać tą równowagę. Każdy musi znaleźć coś co go odpręża. Uważam, że jest to najważniejsze w osiągnięciu spokoju i nabraniu siły do dalszych działań. U mnie to mecz FC Barcelony w TV. Gdy gra moja ukochana drużyna, żadne pilne zadania zawodowe nie spowodują, że przegapię ten mecz. On pozwala mi odpocząć psychicznie od pracy. Kolejnym sposobem, który u mnie działa jest PS4. Niestety coraz mniej czasu mam na to. Mimo wszystko wystarczy czasem nawet pół godziny na grę i mój umysł jest oczyszczony.

Nie chodzi przecież w życiu aby pracować i się zapracować. Mi udało się znaleźć takie zajęcie, które sprawia mi frajdę. Identyfikacja problemów występujących w firmach, ich eliminowanie i obserwowanie pozytywnych efektów jest czymś co powoduje uśmiech na mojej twarzy. Przekazywanie wiedzy młodszym pokoleniom także sprawia mi radość. Oczywiście to zależy także od grupy studentów jaka się trafi. Jednak z reguły jest to praca, którą wykonuję bez przymusu.

Także jaki jest mój sposób na pogodzenie tylu obowiązków w życiu? Rób to co robisz i poświęcaj czas na swoje hobby. Znajdź osobę, która będzie cię wspierała, a wszystko będzie łatwiejsze.

 

ZP

Jak utrzymać równowagę?

styl życia, spokój wewnętrzny
17 czerwca 2020
Doradztwo biznesowe, consulting, wiz consulting, usprawnienia procesów
Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, consulting

Zwierzyński Patryk

Patryk Zwierzyński, doradztwo biznesowe, konsulting